Kremasta piletina sa španatom ili pečeno pileće belo meso i španat u krem sosu od neutralne pavlake i vina. Ukratko, a detaljnije u nastavku.
Hortobađi palačinke (mađ. Hortobágyi palacsinta), ili slane palačinke punjene mesom i zalivene kremastim, slasnim sosom. Mađarski recept koji i kod nas u Vojvodini možete pronađi u mnogim restoranima. Možete ih sami namenski praviti (sveže kuvano meso), a ako imate ostatke pilećeg ili nekog drugog paprikaša ili gulaša, ovo je jedan od mogućih načina kako da ih na malo drugačiji način iskoristite. Navodno su hortobadji palačinke tako i nastale, od ostataka paprikaša.
Piletina s brokolijem ili brzo i kratko prženo pileće belo meso s brokolijem u soja sosu i mešavini kineskih začina. Brza i lagana priprema uz mnogo egzotičnog mirisa i ukusa.
Cigan ili ciganj pečenje, na mađarskom Cigánypecsenye, kratko i brzo pečeno meso sa začinima i slaninom, a uz to je i jelo bez glutena. Suština ovog jednostavnog recepta je da od mesa koristite svinjski vrat koji ćete na brzinu ispržiti (ili ispeći na roštilju) kako bi ono ostalo što mekše i sočnije.
Petao u vinu ili Coq au vin, kako to zvuči fensi, na francuskom jeziku. Ako nemate petla ili pevca, za ovaj recept može da vam posluži i stara koka i onda jelo nazovite koka u vinu. Recept veoma podseća na jelo od govedine, tj. goveđi gulaš boef bourgignon. I jedno i drugo su tradicionalni francuski gulaši, sa dosta povrća i naravno dosta vina.
Grilovani ramstek na pireu od graška, priprema je kratka i jednostavna, a ako volite slabo pečeno meso onda je ovo idealan recept za vas.
Ćevapi iz rerne, ili ćevapčići pečeni u tučanom tiganju u rerni. Recepata za ćevape ima sigurno onoliko koliko ljudi da ih pravi, jer svako ima neki svoj "tajni" sastojak ili način pripreme. U ovom receptu nije toliko akcenat na samom mesu koliko na načinu pečenja (pogledajte još jednu verziju ćevapa pečenih u rerni).
Svinjski vrat u sosu od piva, ili bilo koje druge svinjske šnicle u pivskom sosu. Jednostavno, relativno brzo, a mnogo sočno i ukusno.
Pileći bataci iz rerne, ili kako da brzo i jednostavno ispečete savršeno ukusne pileće batake.
Faširane šnicle, fašir, faširanci ili ćufte? U čemu je razlika? Osim u nazivu, vrsti mesa i ponekom začinu, razlika je i u poreklu jela i naziva. Fašir potiče od mađarske reči Fasírt i označava jelo od mlevenog mesa, kao što ćufta potiče od turske, indijske ili grčke kofte. Kako god da ih nazivate, odlične su.
Strana 1 od 32